Jeżeli czegoś nie wiemy o ogrodach, to możemy być pewni, że na pewno Maja Popielarska powie nam wszystko co powinniśmy wiedzieć (https://www.taniaksiazka.pl/autor/maja-popielarska). Ta uznana pogodynka i prezenterka, którą już od długiego czasu można spotkać na antenie bardzo chętnie doradza wielu osobom odnośnie tego jak powinno się pielęgnować swoje ogrody. Na temat roślin i ich pielęgnacji ma bardzo dużą wiedzę, której na pewno może pozazdrościć nie jedna firma ogrodnicza. Jej program “Maja w ogrodzie” cieszy się ogromną popularnością. Ciekawostką jest fakt, że Popielarska przez kilka lat w dzieciństwie mieszkała w Afryce. Teraz jednak na stałe związała się z Polską, gdzie mieszka. Autorka wielu książek i prezenterka została uhonorowana już kilkoma znaczącymi nagrodami, m.in. jako prezenterka pogody. W swoim dorobku książkowym ma nie tylko propozycje dla dorosłych. Stara się również zaszczepić w dzieciach miłość do hodowania roślin dzięki swojej książce opowiadającej o przygodach Mani.

“Mania, mała ogrodniczka”

Uprawianie ogrodu może wydawać się czymś naprawdę bardzo skomplikowanym. To jednak nie oznacza, że i dzieci nie mogą rozpocząć swojej przygody z różnymi roślinami. Jeżeli tylko mamy swój ogród i pociechy przy swoim boku, to warto wydzielić im kawałek ziemi, gdzie będą mogli przeprowadzać swoje pierwsze eksperymenty ogrodnicze. Jakie? To już odpowie nam autorka w swojej książce dedykowanej specjalnie małym dzieciom. Mania to mała dziewczynka, która przeprowadza się z rodzicami i bratem do nowego domu. Wszyscy poznają przesympatyczną sąsiadkę – panią Rozalię, która jest specjalistą, jeżeli chodzi o ogród. Kobieta bardzo chętnie tłumaczy nowym sąsiadom jakie rośliny warto hodować, jakie zioła można sadzić, aby nie musieć kupować ich w sklepie. Książka jest napisana w taki sposób, że wiele dzieci chętnie po nią sięgnie. Wszystko wytłumaczone jest w taki sposób, że dzieci na pewno pokochają nie tylko przebywanie na ogrodzie ale poznawanie również tajemniczego świata roślin i zwierząt bywających w takim miejscu.

“Pokochać ogród”

Tym razem Maja Popielarska swoja książkę kieruje do osób dorosłych. Jest to specjalnie napisany poradnik dla tych osób, które uważają, że prace w ogrodzie nie są dla nich przeznaczone. Ogród może być fascynującą oazą zieleni umożliwiającą odpoczynek i relaks. Wystarczy wiedzieć jak założyć własny ogród, który da nam dużo satysfakcji. Z poradami umieszczonymi na kartach tej książki na pewno będziemy wiedzieć jak to zrobić. Jest to idealny poradnik dla wszystkich amatorów, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w ogrodzie wśród bajkowych roślin dających nam możliwość kontaktu z naturą.

People obraz autorstwa senivpetro - www.freepik.com