Posiadanie własnego ogrodu daje ogromną satysfakcję. Nawet, jeżeli ktoś ma malutki ogródek przy domu, to ma taką przestrzeń, której zazdrościć może naprawdę bardzo duża ilość osób. Uprawianie jednak takich przestrzeni nie jest sprawą łatwą. W szczególności, jeżeli ktoś nie ma odpowiedniej wiedzy. W takim przypadku można skorzystać z porad osób bardziej doświadczonych. Taką osobą, która ma ogromną wiedzę odnośnie uprawiania ogrodu jest Maja Popielarska – jedna z najlepszych prezenterek telewizyjnych (https://www.taniaksiazka.pl/autor/maja-popielarska). Jej wiedza odnośnie roślin znajdujących się w najróżniejszych ogrodach została doceniona przez prestiżową branżę ogrodniczą. Otóż w 2013 roku otrzymała nagrodę “Honorowy Zielony Laur”. Z innych nagród można wymienić II miejsce w plebiscycie Telekamery „Tele Tygodnia” 2012 w kategorii „Prezenter pogody”. Od bardzo dawna związana jest z telewizją TVNTVN24, TVN Meteo Active (obecnie HGTV), TVN Style, gdzie od 2004 roku prowadzi program “Maja w ogrodzie”. Sama Popielarska jest współautorką tego programu. Od 2003 roku w stacji TVN Meteo Active systematycznie zapowiada pogodę. Do tego wszystkiego można dorzucić pisanie książek – oczywiście o ogrodach. Jej publikacje cieszą się bardzo dużą popularnością.

“Balkon i taras Zielona oaza Poradnik dla każdego”

Jak sama nazwa wskazuje, w tej książce znajdziemy wiele ciekawych porad odnoszących się do tego jak uprawiać rośliny na balkonie. W końcu nie każdy z nas jest dumnym posiadaczem wielkiego ogrodu. Popielarska pokazuje swoim czytelnikom, że również na balkonach, nawet tych najmniejszych można stworzyć piękną oazę zieleni. Na plus należy zaliczyć fakt, że Maja nie wykorzystuje do tego żadnych drogich materiałów. Wystarczy tylko udać się do najzwyklejszego sklepu z szerokim asortymentem. Jeżeli komuś zależy na naprawdę pięknym kwietniku za oknem, to koniecznie powinien sięgnąć po tą książkę, gdzie znaleźć można również wiele pięknych zdjęć.

“Pokochać ogród”

Nie każdy kocha uprawianie ogrodu. Maja Popielarska dzięki swojej książce chce to zmienić. Swoim czytelnikom chce pokazać, że uprawianie przestrzeni zielonej może dać ludziom mnóstwo satysfakcji. Wystarczy tylko wszystkie swoje potrzeby określić w odpowiedni sposób, a uprawianie ogrody będzie o wiele przyjemniejsze. Od tego Popielarska rozpoczyna swoją książce. Potem jest już tylko łatwiej. Można znaleźć tutaj porady odnośnie wszystkie – nawet tego, jak do swojej zielonej przestrzeni przyciągnąć zwierzęta, np.pszczoły, które będą dbały o to, aby nasze rośliny jeszcze piękniej się rozwijały. Dzięki tej książce ogród stanie się naszą dumą.

School obraz autorstwa Dragana_Gordic - www.freepik.com