Maja Popielarska jest osobą, która wielu ludziom kojarzona jest głównie z telewizją. Nic dziwnego, bowiem już od wielu lat współpracuje ze stacjami TVN i TVN Meteo. Jednak nie tylko w takich stacjach miała przyjemność gościć. Otóż była kierowniczką produkcji Zoom, który był emitowany w stacji RTL7. Oprócz tego Maja Popielarska była autorką programu o nazwie “Grunt to zdrowie”. Cały program emitowany był w 2007 roku w stacji TVN Style. Oprócz tego jest prezenterką pogody (a właściwie to była). Teraz w dużej mierze swoją wiedzę skupia wokół ogrodów. To z programu “Maja w ogrodzie’, który emitowany jest od 2004 roku znana jest szerokiej publiczności. Swoją miłość do przestrzeni zielonej Popielarska pokazuje nie tylko w telewizji, ale również w książkach. W swoim dorobku autorka ma również kilka bardzo ciekawych pozycji. “Maja w ogrodzie jesień – zima”, “12 miesięcy z Mają Popielarską: Kalendarium prac w ogrodzie i na tarasie”, “Pokochać ogród”, “W królestwie roślin ogrodowych” i kilka innych. Czy warto korzystać z jej porad? Wiele osób uważa, że jest ona wybitną specjalistką, dzięki której wiele ogrodów pokazało swoje jeszcze piękniejsze oblicze.

“Maja w ogrodzie. Wiosna/lato”

Maja Popielarska zaprasza wszystkich czytelników do pielęgnowania wspólnego swoich ogrodów w sezonie wiosenno – letnim, kiedy wszystko budzi się do życia. Jest to naprawdę bardzo przyjemna pora roku, kiedy można obserwować piękny trawnik, który świeżo się zieleni. Kwiaty i drzewa zaczynają kwitnąć. Żeby jednak tak było, warto wiedzieć jak należy postępować z poszczególnymi roślinami. Takie właśnie wskazówki znajdziemy w książce Popielarskiej. Dzięki niej dowiemy się również, jak zwalczać szkodniki, aby nie niszczyły naszych upraw. Autorka podpowiada również swoim czytelnikom jakie są zwyczaje zwierząt, które zamieszkują w przydomowych ogródkach. Jej książka to naprawdę jedna z najlepszych encyklopedii wiedzy, jeżeli chodzi o założenie i uprawianie ogrodu.

“Maja w ogrodzie. Jesień-zima”


Jeżeli ktoś myśli, że w okresie jesienno – zimowym w ogrodzie nie ma nic do robienia, to jest w ogromnym błędzie. Otóż te dwie pory roku może nie oznaczają tak wytężonych prac, jednak o swój rajski ogródek należy zadbać, aby na wiosnę znowu pokazał swoje piękne oblicze. W jaki sposób, to już podpowie nam Popielarska w swojej książce. Przydać się ona może nie tylko amatorom, którzy dopiero wciągają się w ogrodnicze prace. To również wspaniała propozycja dla zawodowych, doświadczonych ogrodników, którzy dzięki autorce mogą poznać jeszcze lepsze sposoby na to, jak zadbać o ogród.

People obraz autorstwa senivpetro - www.freepik.com