Czym jest biznes FBA i jakie są korzyści z niego płynące?

laptop

Poszukując pomysłu na biznes można natrafić na modele prowadzenia biznesu na Amazon. Choć tych modeli jest trzy to tutaj omówiony zostanie najprostszy i najczęściej polecany, mianowicie FBA (ang: Fullfilment by Amazon). Choć w Polsce, handel za pomocą Amazon’a dopiero zaczyna raczkować, jest to idealny moment na to by rozpocząć przygodę z tym serwisem. Na czym dokładnie polega FBA oraz jakie można czerpać z niego korzyści?

FBA stanowi bardzo rozpowszechnioną formę działalności na Amazon. Jest tak popularna dzięki swojemu modelowi funkcjonowania. Polega on na tym, że przedsiębiorca wysyła do magazynu Amazon’a swoje produkty, tam są one przechowywane. Gdy jakich klient kupi produkt danego przedsiębiorcy, Amazon pakuje, transportuje i śledzi zamówienie. Amazon zajmuje się również obsługą posprzedażową, ewentualnymi zwrotami i reklamacją.

Biznes FBA dzięki wysokiemu poziomowi zautomatyzowania pozwala przedsiębiorcy na oszczędność czasu i pieniędzy. Ułatwiony jest również proces sprzedawania który może być przynosić większe korzyści, bowiem zapewnia większą konkurencyjność cenową w porównaniu do konkurencji. FBA zapewnia również wyróżnienie dla przedsiębiorstw korzystających z tego modelu w postaci oznaki Prime. Ponadto FBA umożliwia dostęp do takich funkcji marketingowych jak: Prime Day, Deal of the Day czy Lightning Deal. Magazynowanie za pośrednictwem Amazon’a pomaga również w dostaniu się na międzynarodowy rynek poprzez międzynarodową formułę sprzedażową, umożliwiającą dotarcie na rynek w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii.